Twitter'da Doğru Zamanlamayla Daha Çok Etkileşim Yaratın

Sosyal medya iletişiminin büyük kısmı baskın sosyal ağlar üstünde gerçekleşiyor. Bu sebeple, gerek kişisel gerekse kurumsal iletişimde etkileşimin çoğu Facebook ve Twitter hesaplarımızda görülüyor.

Özellikle kurumsal iletişim ve pazarlama çalışmalarında sosyal ağlarda ortaya çıkan etkileşimin önemi giderek artarken, yani niceliğin nitelik yaratması beklentisi oluşurken, bu konuda ufak ama önemli ayrıntıları zaman zaman hatırlamakta fayda var.

Twitter hesaplarında çoğu kişinin dikkatinden kaçan bir noktayı örnek alarak başlayalım. Aşağıdaki 1 dakikalık videoda göreceğiniz gibi, hepimizin Twitter hesap ayarlarında "Time Zone" ya da "Zaman Dilimi" bölümü var. Bu alanı yaşadığımız yerin zaman dilimine göre doğru biçimde kaydetmek çok basit ama çok önemli bir işlem.


Bu işlemin önemi, Twitter üstündeki etkileşimin büyük oranda doğru zamanlamaya bağlı olmasında yatıyor. Takipçilerinizin online olmadıkları saatlerde paylaşımda bulunmanız çok açık ki beklediğiniz etkileşimi yaratmanıza mani olur.

Peki sizin zaman diliminizle takipçilerinizin online olduğu saatlerin ne ilgisi var? Bu noktada işin içine onbinlerce Twitter uygulamasından biri olan Tweroid giriyor. Resimde gördüğünüz gibi, bu uygulama takipçilerinizin en çok hangi gün ve saatlerde aktif olduğunu gösteriyor. Bu verileri de sizin hesabınızda tanımlı olan zaman dilimi üstünden düzenliyor. Dolayısıyla, sizin zaman diliminiz doğru olmazsa, takipçilerinizin aktif olduğu saatleri doğru tespit etmeniz ve paylaşım zamanlamanızı buna göre tespit etmeniz mümkün olamayacaktır.Sonuç: Birkaç saniyenizi ayırarak yapacağınız basit bir ayar, sosyal ağ etkileşiminizi kayda değer oranda arttırabilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Onur Air Vakası: Bir Sosyal Medya Depremi

Post-demografik Pazarlama ve Netnografi*

Instagram Hikayenize Nasıl Link Eklersiniz